Written by  |  Thursday, 22 June 2017 23:08  |  Published in ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Με απόφαση του υφυπουργού Αθλητισμού Γ. Βασιλειάδη ορίστηκε η νέα διοίκηση του ΕΑΚ Κέρκυρας με νέο πρόεδρο το Γιάννη Μακαντάνη

Λάμψη Κέρκυρας στο Πανελλήνιο Cheerleading!

Written by  |  Wednesday, 21 June 2017 10:41  |  Published in ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

«Δικαιώθηκαν οι κόποι μας και με το παραπάνω. 100% επιτυχία φέρνοντας στην Κέρκυρα 5 συνολικά κύπελλα. Τίποτα δεν είναι αρκετό να διαβάσει την ψυχή μου αυτή τη στιγμή. ..το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι σε αυτήν κρύβονται 66 παιδιά που με έκαναν Υπερήφανη». Αυτές ήταν οι δηλώσεις της Άννας Αποστολοπούλου προπονήτριας και των τεσσάρων ομάδων της Κέρκυρας, που πήραν μέρος στο 1ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cheerleading.

Νέες επιτυχίες του Κερκυραϊκού τένις

Written by  |  Wednesday, 21 June 2017 10:32  |  Published in ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Με Κερκυραϊκές επιτυχίες ολοκληρώθηκε το Ε3 Πρωτάθλημα τένις  για τις κατηγορίες αγοριών – κοριτσιών 14 ετών και 3ο Ενωσιακό Πρωτάθλημα αγοριών –κοριτσιών 10 ετών, που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο (17 -18 Ιουνίου) στις εγκαταστάσεις του  στον Ο.Α.Κέρκυρας.

Έτρεξαν από 5 -72 ετών στον αγώνα δάσους Κομπιτσίου!

Written by  |  Tuesday, 20 June 2017 18:02  |  Published in ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ο 1ος αγώνας δάσους, παρθενική εκδήλωση του νεοσύστατου  Πολιτιστικού Περιβαλλοντικού Συλλόγου Κομπιτσίου «Corfu Leon», που διοργανώθηκε την Κυριακή (18/6) στέφθηκε από επιτυχία.

Ο Σκορδίλης συνέχισε με νίκες στο Kickboxing

Written by  |  Tuesday, 20 June 2017 11:07  |  Published in ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ο Greekboy  κέρδισε στο πρώτο ματς τον Τούρκο Sevket Cerkez στα σημεία και αμέσως μετά νίκησε τον Alex Bublea με διακοπή στον δεύτερο γύρο, αφού ο αντίπαλος του, χτύπησε σοβαρά από low που μπλόκαρε ο Έλληνας, στο καλάμι. Ο Κερκυραίος πρωταθλητής έφτασε στον τελικό της διάσημης οκτάδας του τουρνουά και εκεί θα αντιμετώπιζε τον Fabio Barros.