ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Λαχτάρισε αλλά νίκησε η Λευκίμμη- Έχασε η “ανέτοιμη” Κέρκυρα

Με πέντε αγώνες και δύο αναβολές, πραγματοποιήθηκε σήμερα η 3η αγωνιστική για το πρωτάθλημα του 5ου ομίλου στη Γ΄Εθνική. Με τον κερκυραϊκό απολογισμό να είναι νίκη για την Λευκίμμη, ήττα για την Κέρκυρα, ενώ ο αγώνας του ΟΦΑΜ στον Κατσικά Ιωαννίνων με αντίπαλο την Θύελλα αναβλήθηκε, λόγω των περιοριστικών μέτρων στην ΠΕ Ιωαννίνων. Στον αγώνα, που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Λευκίμμης, η «Βασίλισσα» της Νότιας Κέρκυρας, τα «χρειάστηκε» με αντίπαλο την Θύελλα Μοναστηρακίου. Αφού προηγήθηκε στο ημίχρονο 2-0 με δύο τέρματα του Βαγγέλη Τσεβανέδη, οι φιλοξενούμενοι στις αρχές του Β΄ημιχρόνου κατάφεραν να ισοφαρίσουν, για να δώσει όπως και την περασμένη αγωνιστική τη λύση για την Λευκίμμη, ο Κώστας Κιπτίου, που πέτυχε το νικητήριο τέρμα. Την ίδια ώρα η ανέτοιμη ακόμα Κέρκυρα, υπέκυψε στο Καναλάκι με 5-0 από τον πρωτοπόρο και αήττητο της βαθμολογίας του ομίλου Αχέροντα. Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα & η βαθμολογία του 5ου ομίλου έχουν ως εξής: