ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ομάδα με μέταλλο η Κ19 του ΑΟΚΚ πήρε “Χ” στη Λάρισα

Η Κ19 του ΑΟΚ Κέρκυρας στις καθυστερήσεις του σημερινού αγώνα με τον Απόλλωνα Λάρισας βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0, ωστόσο έδειξαν μέταλλο και στην τελευταία φάση έφεραν το ματς στα ίσια. Ο αγώνας για την 6η αγωνιστική του Β ομίλου πρωταθλήματος Νέων Super League 2 έγινε στο γήπεδο Φιλιππούπολης Λάρισας. Η κερκυραϊκή ομάδα είχε ευκαιρίες με τους Σαγιά και Μπραχιματάϊ στο Α΄μέρος να πάρει προβάδισμα, ωστόσο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων διατήρησε ανέπαφη την εστία του. Στο Β΄μέρος ήταν η σειρά του κερκυραίου γκολκήπερ Τζαφέστα να κάνει δύο σωτήριες επεμβάσεις σε τετ α τετ των Λαρισαίων. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουτσούκη (92΄), ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Γκόγκος σέντραρε από δεξιά, ο Γουλιαρμής πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα συστημένη στον Αρμενιάκο, ο οποίος μόνος απέναντι από την εστία του Απόλλωνα σκόραρε. Με την Κ19 ΑΟΚ Κέρκυρας (Χριστοφοράκης) αγωνίστηκαν οι Τζαφέστας, Γκόγκος, Αερμενιάκος, Γουλιαρμής, Μέριανος, Τζώρας, Μπάκολης, Σαγιάς, Μποτίνι, Παγιάτης, Μπραχιματάι. Αλλαγές: Μπουτάνι και Στεργίου