Quantcast
SLIDERΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Πλατανιάς χόρεψε “τετραζάλι” τον ΑΟΚΚ

Ο ΑΟΚ Κέρκυρας έχασε πριν από λίγο 4-0 στο γήπεδο Περιβολίων στα Χανιά από τον Πλατανιά για την 8η αγωνιστική της Super League2.

Η Κερκυραϊκή ομάδα παρουσιάστηκε αξιοπρεπής στο Α΄μέρος, όπου κράτησε το μηδέν μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε και υπέστη την μεγαλύτερη σε εύρος φετινή της ήττα. Από την άλλη ο Πλατανιάς πέτυχε τη μεγαλύτερη του νίκη στην ιστορία των αναμετρήσεων του με την Κέρκυρα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1’ Σέντρα από Παπουτσογιαννόπουλο η κεφάλια του Μιγκέλ περνά άουτ.
9’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βουκελάτο, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Γκοτ και αποκρούει.
12’ Ωραία ατομική ενέργεια από τον Λεϊρία που ελίσσεται και σουτάρει στην αγκαλιά του Βουτσελά.
32’ Σουτ μετά από ώρα για τον Πλατανιά από τον Ποζατζίδη άουτ.
45+2 (1-0) Ο Ποζατζίδης εκτελεί κόρνερ και ο Μπιανκόνι με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Πλατανιά.
46’ Σέντρα του Ποζατζίδη κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι από τον Λεϊρία
48’ Σουτ από τον Λεϊρία η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
49’ (2-0) Από την ασίστ του Ποζατζίδη ο Λουκίνας με δυνατό συρτό σουτ διπλασιάζει τα γκολ για τον Πλατανιά.
55’ Σέντρα του Ρεβυθόπουλου, από κοντά ο Λουκίνας δεν μπορεί να νικήσει τον Βουτσελά με κεφαλιά.
60’ (3-0) Σουτ από τον Λουκίνα αποκρούει ο Βουτσελάς η μπάλα φτάνει στον Μπιανκόνι που σκοράρει από κοντά.
62’ Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλούδη, η μπάλα περνά άουτ.
77’ Σέντρα του Ντο Νασιμέντο η δυνατή κεφάλια του Λεπενιώτη περνά άουτ.
82’ Ο Ουές κάνει τη σέντρα και ο Μιγέκλ τη στέλνει άουτ.
90 (4-0) Ασύλληπτο γκολ από το δυνατό μακρινό σουτ του Κωστίκου, με τη μπάλα να καταλήγει στο “Γ” της εστίας της Κέρκυρας.

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών). Βοηθοί: Δασκαλάκης-Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου). 4ος διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Βασιλούδης (10’), Λεϊρία (40’), Αμαραντίδης (41’), Ποζατζίδης (63’), Παναγιωτίδης (66’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (83’ Νίλι), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ουές, Μποσέτι (70’ Σμυρλάκης), Πουρζιτίδης, Λεϊρία, Παπουτσογιαννόπουλος (84’ Κωστίκος), Μπαινκόνι, Λουκίνας

Κέρκυρα (Ρομπέρτο Μπολάνο): Βουτσελάς, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Μαρκελιάν (64’ Ντο Νασιμέντο), Βασιλούδης (82’ Ντε Νικολό), Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Λεπενιώτης, Αμαραντίδης, Τσιμπούκας, Βουκελάτος (55’ Νικολούδης)

Κέρκυρα  -3

Σημείωση * Έναν αγώνα λιγότερο.  Η Κέρκυρα ξεκίνησε με  -3 βαθμούς γιατί δεν πέρασε την περυσινή  αξιολόγηση της ΕΠΟ, ο Απόλλων Πόντου με -6 για κατάθεση  πλαστής ενημερότητας.