Quantcast
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Άλωσαν την Άρτα οι Νέοι του ΑΟΚΚ

Η Κ19 του ΑΟΚ Κέρκυρας με αμιγώς κερκυραϊκό ρόστερ πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης για το πρωτάθλημα Νέων Super League2. Στον αγώνα, που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Κωστακίων Άρτας, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον Καζέλη, ωστόσο οι νέοι του ΑΟΚΚ ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκόγκου. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μπραχιματάϊ. Η ομάδα του Κώστα Χριστοφοράκη προηγήθηκε 1-2 με τον Μποτίνι για να κλείσει το ημίχρονο 2-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαργώνη, απο πλευράς  των γηπεδούχων στα τελευταίο λεπτό του Α΄μέρους. Στο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ο Παγιάτης με εκτέλεση κόρνερ έγραψε το 2-3 δίνοντας πολύτιμη νίκη στην κερκυραϊκή ομάδα. Με την Κ19 του ΑΟΚ Κέρκυρας (Χριστοφοράκης) αγωνίστηκαν οι: Τζαφέστας, Γκόγκος, Αρμενιάκος, Γουλιαρμής, Μέριανος, Τζώρας, Παγιάτης, Μπάκολης, Μπραχιματάϊ, Κέντρο (Σαγιάς), Μποτίνι. Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του Β ομίλου στο πρωτάθλημα Νέων Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής: