ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΒΟΛΕΪ

ΒΟΛΕΙ: Νίκες για Άνδρες – Κορίτσια Βολίδας & Γυναίκες Θιναλίου/ Ήττα Γυναικών Βολίδας

Οι τρεις από τις τέσσερις κερκυραϊκές ομάδες, που αγωνίζονται στα περιφερειακά πρωταθλήματα βόλεϊ, πήραν το νικητήριο ροζ φύλλο αγώνα, το Σαββατοκύριακο. Οι Άνδρες της Βολίδας, οι οποίοι μάλιστα δεν χρειάστηκε να αγωνιστούν, αφού ο αντίπαλος τους Γυμναστικός Σύλλογος Άρτας “παραιτήθηκε” του αγώνα και δεν ήρθε Κέρκυρα. Στις Γυναίκες, το Θινάλι πήρε εύκολη νίκη στο ΕΑΚΚ 3-0 σετ, επί του ουραγού της βαθμολογίας Παναιτωλικού, ενώ στην ίδια κατηγορία, η Βολίδα δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην Άρτα με αντίπαλο την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ομάδα της Φιλίας, από την οποία ηττήθηκε 3-0 σετ. Τέλος η ομάδα κορασίδων της Βολίδας πέτυχε το Σάββατο την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα Κοριτσιών Κ18 επικρατώντας στο ΕΑΚΚ με 3-0 σετ επί της Αναγέννησης Άρτας.