ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΒΟΛΕΪ

Βόλεϊ: Το Θινάλι πήρε το “τοπικό” ντέρμπι Γυναικών

Η ομάδα του Θιναλίου αναδείχτηκε νικήτρια στο Σαββατιάτικο ντέρμπι με την Βολίδα για την Β΄ΕΘΝΙΚΗ/ΕΣΠΕΔΕ Γυναικών  & μάλιστα με επική ανατροπή.

Η ομάδα της Βολίδας, που ήταν τυπικά γηπεδούχος βρέθηκε μία ανάσα από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, αφού προηγήθηκε 2-0 σετ και στο τρίτο, που θα της έδινε τη νίκη είχε προβάδισμα 8 πόντων (10-18). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενες της Βόρειας Κέρκυρας κατάφεραν να “υπνωτίσουν” τις αντίπαλές τους, να πάρουν το τρίτο και τέταρτο σετ και τελικά στο τάι-μπρεϊκ τη νίκη γοήτρου. Στα πρωταθλήματα Ανδρών και Κοριτσιών Κ18, οι αντίστοιχες ομάδες της Βολίδας πήραν νίκες χωρίς αγώνα.