Quantcast
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα του Πετριτή στην Ηγ/τσα από τον Θεσπρωτό

Ο Αστέρας Πετριτή δεν τα κατάφερε στην Ηγουμενίτσα και ηττήθηκε 2-0 από τον Θεσπρωτό για την 18η αγωνιστική του 2ου ομίλου Γ΄Εθνικής. Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τον Αστέρα μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα, όταν ο Παξινός Σπύρος Ρούσσης με σουτ άνοιξε το σκορ. Μετά το γκολ, η ομάδα του Πετριτή για ένα ημίχρονο τα “είχε χαμένα”, πραγματοποιώντας τη χειρότερη εμφάνιση της για φέτος. Στο Β΄μέρος, ο κόουτς Σφακιανάκης έριξε στο ματς τον απροετοίμαστο, λόγω τραυματισμού Κοιλιάρα, ο οποίος παρά ταύτα έδωσε ρυθμό στην κερκυραϊκή ομάδα, που έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν έφτασε στην ισοφάριση. Μάλιστα στo τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα δέχθηκε ακόμα ένα γκολ (κεφαλιά Βιλάλμπα). Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου και η βαθμολογία: