ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η Λευκίμμη “Χ” με Πανελευσινιακό για την Γ΄

Στον αγώνα, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο δημοτικό στάδιο Λευκίμμης για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου Γ΄Εθνικής, η Α.Ε.Λ.   δεν κατάφερε  να κάμψει την αντίσταση του Πανελευσινιακού και υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1. Σε έναν αγώνα, που κυριάρχησε η δύναμη, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18΄με σουτ του Μίσκου. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πίεσαν, είχαν στο 32΄ ένα ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ του σκόρερ Γρηγοριάδη, αλλά έκλεισαν το ημίχρονο ευρισκόμενοι πίσω στο σκορ. Ωστόσο στην αρχή του Β΄μέρους (51΄) πέτυχαν να φέρουν το ματς στα ίσια με σουτ του Γαστεράτου. Ο ίδιος παίκτης, όπως και ο Γεωργακόπουλος, που μπήκε ως αλλαγή, έχασαν ευκαιρίες για να κάνουν την ανατροπή. Μάλιστα παραλίγο η κερκυραϊκή ομάδα να φύγει ηττημένη, αλλά ευτυχώς για τους Λευκιμμιώτες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων το σουτ του επιθετικού των φιλοξενούμενων έγλυψε το δοκάρι της εστίας του Παγκράτη. Η ΑΕ Λευκίμμης (Κορομπόκης) αγωνίστηκε με τους: Παγκράτη, Παπαγεωργίου, Ματσοβίλα, Πότση, Καρβούνη, Χατζηστάμου, Βέρμπη, Τσεβανέδη, Κωστακιώτη, Γαστεράτο & Γρηγοριάδη. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι: Γεωργακόπουλος, Πανταζής, Στεργίου & Κορακιανίτης.