SLIDERΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Ιόνιος τη δεύτερη νίκη του στη National League 2 μπάσκετ

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα National League 2 (Γ Εθνική) μπάσκετ πέτυχε σήμερα ο Ιόνιος. Η κερκυραϊκή ομάδα νίκησε στο ΕΑΚΚ 79-56 τον ουραγό της βαθμολογίας του 1ου ομίλου ΑΓΣ Ιωαννίνων. Ο Ιόνιος ήταν σαρωτικός στο Α΄δεκάλεπτο παίρνοντας διαφορά 16 πόντων. Στο Β΄, όμως χαλάρωσε δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πλησιάσουν στο σκορ και να κλείσουν το ημίχρονο 35-32. Μετά την εξέλιξη αυτή, η ομάδα του Πάνου Κοντογιάννη μπήκε στο Β΄ημίχρονο αποφασισμένη να “καθαρίσει” το παιχνίδι και να μη μπλεχτεί σε περιπέτειες. Το τελικό σκορ δεν αφήνει καμία αμφισβήτηση για τη δίκαιη νίκη της κερκυραϊκής ομάδας, η οποία στην παρθενική της συμμετοχή σε Εθνική κατηγορία, εκπροσωπεί επάξια το κερκυραϊκό μπάσκετ. Τα Δεκάλεπτα: 26-10,35-32, 62-45, 79-56.

NATIONAL LEAGUE 2 2023-2024 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)