ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΟΦΑΜ άξιζε το “Χ” αλλά η “σφυρίχτρα” έπαιξε Μακεδονικό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε πριν από λίγο ο ΟΦΑΜ απο τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας του 2ου ομίλου Γ΄Εθνικής Μακεδονικό. Στον αγώνα, που άνοιξε σήμερα την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του ομίλου, η κερκυραϊκή ομάδα αγωνίστηκε στο γήπεδο Νεάπολης Θεσ/κης χωρίς άγχος απέναντι στον ισχυρό της αντίπαλο και θα έφευγε τουλάχιστον με τον βαθμό της ισοπαλίας, εάν τα διαιτητικά σφυρίγματα ήταν 50% -50%. Το γκολ, που έκρινε τον αγώνα πέτυχε στο 59΄ο Τοπούζης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ένα λεπτό νωρίτερα, ο διαιτητής είδε ανατροπή επιθετικού των γηπεδούχων εντός περιοχής από τον Μποζίκη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι  αμφισβήτησαν έντονα την απόφαση του. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 0-0 οι Αγιομαθίτες δέχτηκαν “μπούλινγκ” απο τους φιλάθλους του Μακεδονικού, ο οποίος καίγονταν για τους βαθμούς της νίκης, αφού στη δεύτερη θέση νοιώθει την ανάσα της Κοζάνης, απο την οποία είχε ηττηθεί στο ντέρμπι της περασμένης Τετάρτης και τον πλησίασε στους δύο βαθμούς. Ο ΟΦΑΜ (Γκαμπέτας) αγωνίστηκε με τους: Σκάρπο, Ταμπάκου, Μποζίκη, Τζορμπατζίδη, Γραικό, Καμαρά, Σπίνουλα, Πέριτς, Γωνιάδη, Κοκονόζι & Μπλέτσα. Οι άλλοι πέντε αγώνες της 19ης αγωνιστικής διεξάγονται αύριο, με την ΑΕ Λευκίμμης να υποδέχεται στην έδρα της τον ΑΣ Γιαννιτσών.