ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Kέρκυρα-Πυγμαχία: Ο Ε. Ντρεκάϊ χρυσός στο διεθνές τουρνουά Αιτωλοακαρνανίας

Η Κερκυραϊκή πυγμαχία το περασμένο Σάββατο είχε μία ακόμα διάκριση.

Συγκεκριμένα ο αθλητής Εμιλιάνο Ντρεκάϊ του Πυγμαχικού Ομίλου Φαιάκων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 75kg Ανδρών του 1ου Διεθνούς Τουρνουά Πυγμαχίας Αιτωλοαρνανίας. Στο τουρνουά αυμμετείχαν αθλητές εθνικών ομάδων από έξι χώρες: Ρουμανία, Ισραήλ, Αρμενίας, Γεωργία, Κύπρος & Ελλάδα. Ο  αθλητής του Σπύρου Ρέτση νίκησε στον τελικό της κατηγορίας του,  τον πατρινό πρωταθλητή Γιώργο Σωτηρόπουλο (ΑΣΒΑ Τόφαλος). Υπενθυμίζουμε ότι αυτό είναι το δεύτερο χρυσό μετάλλιο του 20χρονου Εμιλιάνο Ντρεκάϊ σε διεθνές τουρνουά πυγμαχίας, ενώ τον περασμένο Φεβρουάριο  αναδείχτηκε πανελληνιονίκης U23 στα 75kg. Να σημειωθεί ότι τον Ιούνιο κατέλαβε την τέταρτη θέση στο διεθνές τουρνουά πυγμαχίας “Ακρόπολης”.