ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ήττα του Φαίακα 32-26 απο την Πυλαία στο χάντμπολ

Ο Φαίακας ηττήθηκε πριν από λίγο στη Θεσσαλονίκη 32-26 από την Πυλαία για την 7η και τελευταία αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Premier Handball. Η κερκυραϊκή ομάδα ήταν ανταγωνιστική μόνο στο Α΄ημίχρονο, όπου αρχικά το ματς πήγαινε γκολ-γκολ και όταν ξέφυγαν οι γηπεδούχοι, ο Φαίακας μάζεψε τη διαφορά, για να κλείσει το ημίχρονο 16-14. Στο Β΄μέρος οι Θεσσαλονικείς μπήκαν φουριόζοι και άρχισαν να αυξάνουν την υπέρ τους διαφορά, με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν απαντήσεις. Το τελικό αποτέλεσμα 32-26 κρίνεται δίκαιο. Τα πεντάλεπτα 2-1,3-2,6-5,10-8,13-11,16-14 (ΗΜ) 20-17,23-19,24-20,26-21,29-23,32-26. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κουμαραδέλης):  Δούγιας, Ντόσεν, Πεγιέτ, Κόντης, Βλαχόπουλος, Τσαμουρίδης, Ελευθεριάδης, Χερουβείμ, Δελλής, Γεωργαλής, Κολοβός, Χάλαρης, Γιαννακόπουλος, Νάστος