Χωρίς κατηγορία

Η Κέρκυρα με ανατροπή 2-1 τον Μ. Αλέξανδρο

Ο Πλατέλας στο 85΄σέρβιρε στο πιάτο τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην Κέρκυρα, η οποία αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1, επικράτησε τελικά 2-1 επί του Μ. Αλέξανδρου Καστοριάς. Στον αγώνα, για την 6η αγωνιστική του 5ου ομίλου, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο αθλητικό κέντρο Σφακιανάκη στο Κανόνι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15΄με τον Χισάι. Ο παίκτης του Μ. Αλεξάνδρου εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του τερματοφύλακα της Κέρκυρας και με πλασέ από κοντά έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Η Κέρκυρα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα (25΄), όταν ο Σταυρέ ανατράπηκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο παίκτης, που το κέρδισε ανέλαβε την εκτέλεσή του, ωστόσο ο τεματοφύλακας Κοσμίδης απέκρουσε. Η μπάλα στρώθηκε πάλι στον Σταυρέ, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε απο τους αμυντικούς, οι οποίοι παραχώρησαν κόρνερ. Τελικά η Κέρκυρα  ισοφάρισε στο 65΄με σουτ του Τσιάβου, ο οποίος είχε μπει σαν αλλαγή με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου και στο 85΄πήρε τη νίκη με σουτ του Πλατέλα από το ύψος του πέναλτι. Η Κέρκυρα μετά από την επανέναρξη του πρωταθλήματος μετράει τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και βρίσκεται κοντά στην επίτευξη του στόχου της, που είναι να παραμείνει στην κατηγορία. Με την Κέρκυρα (Χριστοφοράκης) αγωνίστηκαν οι: Ράντζα, Γκόγκος, Καουέ ,Λαζάρου, Πανάγου, Κλωνάρης, Ντίαζ, Μπραχιματάι,Βίλα,Πλατέλας, Σταυρέ. ΑΛΛΑΓΕΣ Μπουντάνι,Γιώτας,Τσιάβος.