Quantcast
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Θιναλιακός με 1-0 βήμα παραμονής στη Γ Εθνική

Ο Θιναλιακός νίκησε πριν από λίγο τον Απόλλωνα Ευπαλίου 1-0 και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής στη Γ Εθνικής. Στον αγώνα, που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Αχαράβης και άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου, η κερκυραϊκή ομάδα ήταν καλύτερη, ωστόσο το άγχος της απαιτούμενης νίκης κράτησε τους επιθετικούς της άσφαιρους στο πρώτο ημίχρονο. Τη λύση για τον Θιναλιακό έδωσε στο 55΄ο Ρουμάνος στράικερ Μπουρντουζάν, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Λούβρου και με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή των φιλοξενούμενων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Θιναλιακός παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας και περιμένει την ολοκλήρωση των υπόλοιπων αγώνων της αγωνιστικής, που ξεκίνησαν σαρανταπέντε λεπτά αργότερα και βρίσκονται σε εξέλιξη, για να δει εάν η βαθμολογική του απόσταση από τη ζώνη υποβιβασμού θα είναι πέντε βαθμοί ή λιγότεροι. Για την ίδια αγωνιστική, η Λευκίμμη, που δίνει ντέρμπι «ζωής και θανάτου» στην Πρέβεζα με τον τοπικό ΠΑΣ, στο ημίχρονο διατηρεί το 0-0. Με τον Θιναλιακό (Κορομπόκης) αγωνίστηκαν: Βορίλας, Αρμένης, Κροκίδης, Μανζτοβίλα, Πουλημένος, Χατζηδημητρίου, Ερ. Μπάρντι, Κλ. Μπάρντι, Παπαρούνας, Λούβρος, Μπουρντουζάν. Αλλαγές: Κούδας, Μουράτοβιτς.