ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Ιόνιος στο Αίγιο λύγισε στο τέλος απο την αστοχία του

Ο Ιόνιος πλήρωσε την αστοχία του κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο και γνώρισε την ήττα με 62-55 στο Αίγιο από τον Αστέρα Τέμενης. Ο αγώνας για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της National League 2 (Γ Εθνική) ήταν ντέρμπι. Η κερκυραϊκή ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ στα δύο πρώτα δεκάλεπτα και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος 28-31. Διατήρησε την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα του Γ΄δεκαλέπτου, οπότε οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 47-46. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μοιραίο για τον Ιόνιο, οι παίκτες του οποίου ήταν άστοχοι τόσο στις βολές, όσο και στα ελεύθερα σουτ. Γεγονός, που εκμεταλλεύτηκε ο Αστέρας και σταδιακά αύξανε την υπέρ του διαφορά, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες διατηρώντας την πρωτοπορία στη βαθμολογία του ομίλου. Ο Ιόνιος (Κοντογιάννης) αγωνίστηκε με τους: Δεϊμέζη, Βαζούκη Ι., Μπιζιάνη,Γουίλσον, Καϊσιώτη, Εφέπουλο, Στεμπάρι, Γεωργακόπουλο, Βαζούκη Φιλ., Κατσαρό, Παπαδόπουλο & Προβατίδα