ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΟΦΑΜ σε “νεκρό” χρόνο απέφυγε την ήττα

Ο ΟΦΑΜ ισοφάρισε στην τελευταία φάση του σημερινού αγώνα  1-1 την Πρέβεζα και απέφυγε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Ο παίκτης, που λύτρωσε την κερκυραϊκή ομάδα ήταν ο Σκολαρίκης. Στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, ο ΟΦΑΜ υποδέχτηκε σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο Αγ. Ματθαίου την Πρέβεζα για την 4η αγωνιστική του 5ου ομίλου. Οι δύο ομάδες σαφώς επηρεασμένες από την πολύμηνη αδράνεια έκαναν συντηρητικό παιχνίδι, χωρίς φάσεις. Η πρώτη φάση του αγώνα έγινε στο 65΄, όταν οι παίκτες της Πρέβεζας σε μία αντεπίθεση, που ξεκίνησε από ελεγχόμενη θέση οφ σάιντ έφτασαν απέναντι από την εστία των γηπεδούχων και ο Τσολακίδης με πλασέ σε κενή εστία έγραψε το 0-1. Ο ίδιος παίκτης στο 84΄παρά λίγο να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, αλλά το σουτ, που έκανε σταμάτησε στο δοκάρι του Σκάρπου. Ο ΟΦΑΜ προσπαθούσε με στημένες φάσεις να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς αποτέλεσμα. Μάλιστα στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα, ο Σπ.Σπίνουλας εκτέλεσε φάουλ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Τελικά η λύτρωση για τον ΟΦΑΜ ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, από την «χρυσή» αλλαγή του Σιδερόπουλου, τον Σκολαρίκη, ο οποίος μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, δέχτηκε ασίστ μέσα στην περιοχή της Πρέβεζας και με δυνατό σουτ ισοφάρισε. Ο ΟΦΑΜ (Σιδερόπουλος) αγωνίστηκε με τους: Σκάρπο, Κατελούζο, Κ. Γραικό, Γ. Γραικό (Αλ. Γραικός), Ν. Σπίνουλα (Ζωχιός), Σπ. Σπίνουλα, Παππά (Σκολαρίκης), Ταμπάκου (Αμπατζίδης), Βλάχο, Παπαδόπουλο, Γωνιάδη.