ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στραβοπάτησαν εντός έδρας 2-2 ο Πετριτής & 0-3 η Λευκίμμη

Με στραβοπάτημα των κερκυραϊκών ομάδων ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο οι αγώνες της 9ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο Γ΄Εθνικής. Συγκεκριμένα ο Αστέρας Πετριτή στο αθλητικό κέντρο ΕΠΣΚ υποχρεώθηκε στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων  σε ισοπαλία 2-2 με τη Θύελλα Κατσικά. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 3΄ με αυτογκόλ του Γαρδικιώτη, εντούτοις ο Αστέρας με δύο τέρματα του Βλαχόπουλου στο 16΄& το 79΄γύρισε το παιχνίδι. Σε εκείνο το σημείο, ένας φίλαθλος πέταξε αντικείμενο προς την πλευρά του πάγκου της Θύελλας, με αποτελέσμα ο διαιτητής να διακόψει για πέντε λεπτά τον αγώνα. Αυτό είχε σαν συνέπεια να ανακοπεί ο ανοδικός ρυθμός της κερκυραϊκής ομάδας, με τους φιλοξενούμενους να ισοροπούν το ματς και να απειλούν με ισοφάριση. Τελικά την πέτυχαν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (97΄) με τον Μελιόπουλο. Την ίδια ώρα στο δημοτικό στάδιο Λευκίμμης η τοπική Αθλητική Ένωση γνώρισε οδυνηρή ήττα 0-3 από τον ΓΑΣ Σβορώνο, ο οποίος μετά τη νίκη του αναρριχήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Σκόρερ της ομάδας από την Πιερία οι Λάμπογλου στο 3΄και στο 25΄και Ξυδούς στο 92΄.