ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ ΕΘΝΙΚΗ: Ο Αστέρας “τρικούβερτο” γλέντι με Τρίκαλα

Ο Αστέρας Πετριτή πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε 3-0 του ΑΟ Τρικάλων. Στον αγώνα, που έγινε σήμερα το απόγευμα στο αθλητικό κέντρο ΕΠΣΚ (Κανόνι) η κερκυραϊκή ομάδα έδειξε από την αρχή την πρόθεση της να πάρει το πολύτιμο τρίποντο. Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 43΄όταν ο  Γωγουβίτης μετά από σέντρα του Κοιλιάρα βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Είχαν προηγηθεί  στο 30΄ευκαιρία με τον Λούβρο, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο τερματοφύλακς των Τρικάλων και στο 39΄σουτ του Κρητικού στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων. Η ομάδα του Γιάννη Σφακιανάκη διπλασίασε τα τέρματά της στο 63΄ με τον Κοιλιάρα, ο οποίος έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό των Θεσσαλών και πλάσαρε για το 2-0. Στο επόμενο λεπτό, ο Λούβρος μετά από σέντρα του Κοιλιάρα κλείδωσε τη νίκη με το θριαμβευτικό 3-0. Μάλιστα στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Τσιάβος λίγο έλειψε να πετύχει και τέταρτο τέρμα, όταν ήρθε τετ-α-τετ με τον γκολκήπερ των Τρικάλων, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. Τα Τρίκαλα σε όλο τον αγώνα δημιούργησαν μόνο μία “ψιλοευκαιρία”, όταν στο 52΄σουτ του Σκόνδρα απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αστέρα Παγκράτης. Με τον Αστέρα Πετριτή (Γιάννης Σφακιανάκης): αγωνίστηκαν οι: Τζαφέστας, Γωγουβιτης, Ρουμελιώτης (82’ Σούκερας),  Γαρδικιώτης (85’ Μαρίτσας),  Μεντής,  Γεωργοπάλης, , Κρητικός, Τσιάβος Κοιλιάρας (77’ Γκοϊκοβιτς), Λούβρος (77’ Πούλος),  Γεωργακόπουλος (80’ Στεργίου)