ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΣΤΙΒΟΣ / ΔΡΟΜΟΣ

O Θάνος Χαρίρ “χάλκινος” στον ακοντισμό του Πανελλήνιου Κ20

Το χάλκινο μετάλλιο στον ακοντισμό  Εφήβων του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κ20 κατέκτησε σήμερα ο Θάνος Χαρίρ του Κερκυραϊκού ΓΣ. Ο αθλητής του Σταμάτη Σουβλάκη στην πέμπτη του προσπάθεια έριξε το ακόντιο στα 54.59μ, βολή που τον ανέβασε στο τρίτο σκαλί του βάθρου. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο  Τζειρανίδης Οδυσσέας (ΜΑΣ Αετός Θεσσαλονίκης) 61.47μ. & το ασημένιο,   ο Κολέτσι Γκαμπριέλ (ΓΕ Ηρακλείου) με 57.56μ. Να σημειωθεί ότι την δεύτερη θέση κατέκτησε ο Κύπριος αθλητής Κοντονικόλας  Ελευθέριος με βολή 60.08μ, ωστόσο η συμμετοχή του ήταν εκτός συναγωνισμού. Υπενθυμίζουμε ότι το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20, που ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στο Καυτανζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης.