Τα αποτελέσματα & οι βαθμολογίες σε Α1-Α & Β ΕΠΣΚ
Η 15η αγωνιστική ήταν καλή για τους πρωτοπόρους & «μαύρη» για τους δεύτερους στις βαθμολογίες των τριών ανδρικών τοπικών ποδοσφαιρικών κατηγοριών. . Οι πρώτοι ΟΦΑΜ στην Α1, ΑΕ Καναλίων στην Α & Εθνικός Περουλάδων στη Β ΕΠΣΚ εύκολα ή δύσκολα πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, ενώ οι δεύτεροι Αστέρας Πετριτή στην Α1 & Φαίακας Μαραθιά στην Α υπέστησαν ήττες, ενώ ο Άρης Μέσης στη Β ΕΠΣΚ «σκόνταψε» στην ισοπαλία. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής και οι βαθμολογίες στις τρεις τοπικές κατηγορίες έχουν ως εξής:
Η 16η αγωνιστική
Α1 ΕΠΣΚ
Σήμερα
ΑΟ Παξοί-ΑΟ Κάβος 7-1
ΟΦΑΜ-Αναγέννηση Περιβολίου 3-0
Αστέρας Λιαπάδων- Βολίδα 1-0
Χθες
Ολυμπιάδα Καρουσάδων-Οδυσσέας Αυλιωτών 0-2
Όλυμπος-Αστέρας Πετριτή 2-1
Τετάρτη 15/1/20
ΝΕΟΣ- Αχιλλέας Νυμφών
Ρεπό: Ατρόμητος Στρογγυλής.
Η βαθμολογία (15 αγ)
ΟΦΑΜ 40
Αστέρας Πετριτή 35
Όλυμπος 27
ΑΟ Παξοί 26**
ΝΕΟΣ 23*
Αχιλλέας Νυμφών 19*
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 19
Ατρόμητος Στρογγυλής 15
Αστέρας Λιαπάδων 14
Οδυσσέας Αυλιωτών 13
Αναγέννηση Περιβολίου 6
Κάβος 4
Βολίδα 3*
ΣΗΜΕΙΩΣΗ Η Αναγέννηση Περιβολίου έχει ποινή -1 β * Έναν αγώνα λιγότερο
Α ΕΠΣΚ
Σήμερα
ΓΕ Παλ/των-Μπενίτσες 0-4
Ηρακλής Αγ. Δέκα-ΑΕ Καναλίων 2-3
Κεραυνός Αγ. Νικολάου- Φαίαξ Μαραθιά 1-0
Χθες
ΑΟ Κοντόκαλι-Δίας Κασσιόπης 1-1
ΑΕ Φαιάκων-Ομόνοια 2-0
Αστέρας Μωραϊτίκων-ΠΑΟ Κορακιάνας 3-1
ΧΩΡΙΣ ΑΓΩΝΑ
Κένταυρος Αρίλλας-Μ. Αλέξανδρος 3-0
Η βαθμολογία (15 αγ)
ΑΕ Καναλίων 40
Κρραυνός Αγ. Νικολάου 32
Φαίαξ Μαραθιά 31
Μπενίτσες 31
Αστέρας Μωραϊτίκων 31
ΑΕ Φαιάκων 25
Δίας Κασσιόπης 22
Κένταυρος Αρίλλας 19
ΑΟ Κοντόκαλι 17
Ομόνοια 15*
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 11
ΠΑΟ Κορακιάνας 10
Ηρακλής Αγ. Δέκα 8*
Μ. Αλέξανδρος ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Σημείωση * Ένας αγώνας λιγότερος
Β ΕΠΣΚ
Σήμερα
Κεραυνός Δραγωτινών-ΑΟ Συναράδων 1-6
Άρης Μέσης-Θύελλα 1-1
ΑΟ Βασιλάτικα-Κεραυνός Ποταμού 1-0
Ατρόμητος Άφρας-Ηρακλής Σφακερών 6-1
Χθες
Εθνικός Περουλάδων-ΓΕΘ 3-0
ΧΩΡΙΣ ΑΓΩΝΑ
Αστέρας Σπαρτύλας- Αυγερινός Βαλανειού 3-0.
Ποσειδών Βιταλάδων-Αετός Αγ. Αθανασίου 3-0.
Η Βαθμολογία (15 αγ)
Εθνικός Περουλάδων 43
Άρης Μέσης 35
Ποσειδών Βιταλάδων 34
Αστέρας Σπαρτύλας 30
Κεραυνός Ποταμού 27
Βασιλάτικα 26
Θύελλα 25
Ατρόμητος Άφρας 23
ΓΕΘ 22
ΑΟ Συναράδων 17
Κεραυνός Δραγωτινών 12
Ηρακλής Σφακερών 7
Αυγερινός Βαλανειού ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Αετός Αγ. Αθανασίου ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Ο ΑΟ Συναράδων δεν συμμετείχε στις δύο πρώτες αγωνιστικές.
__________________________________________________________________________
Ακολουθήστε το kerkyrasimera.gr για να μαθαίνετε πρώτοι τα νέα από την Κέρκυρα.
Ακολουθήστε μας στο Google NewsΑκολουθήστε μας στο Instagram
Ακολουθήστε μας στο twitter
Ακολουθήστε μας στο Facebook