ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η ΑΕ Λευκίμμης “έμπλεξε” στη Φήκη

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ΑΕ Λευκίμμης στα Τρίκαλα, από τον ΠΟ Φήκης. Στον αγώνα για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου Γ΄Εθνικής, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, δύο φάσεις, στο τέλος του Α΄και στην αρχή του Β΄ημιχρόνου  στάθηκαν μοιραίες για την κερκυραϊκή ομάδα. Στο 41΄όταν οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σκόνδρα και στο 50΄όταν η ΑΕ Λευκίμμης έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Πότση, ο οποίος κράτησε αντικανονικά τον Σαμαντά, που έφευγε μόνος προς την εστία του Γκάκου. Με σκορ 1-0 υπέρ των γηπεδούχων και με δέκα παίκτες η ΑΕ Λευκίμμης στα τελευταία λεπτά του αγώνα, βγήκε μπροστά, προκειμένου να ισοφαρίσει και έτσι έδωσε την ευκαιρία στους Θεσσαλούς να πετύχουν άλλα δύο τέρματα, στο 78΄πάλι με τον Σκόνδρα και στο 80΄με τον Ιωάννου. ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Κορομπόκης) Γκάκος, Ματσοβίλα, Βασιλάκης, Βλάσσης, Χατζηστάμου, Βέρμπης, Τουρμούσογλου, Πότσης, Τσεβανέδης, Λώμης, Μπαλός.