ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η ΑΕ Λευκίμμης στο τέλος πήρε “χρυσό” τρίποντο στο Βόλο

Σε ματς που η σέντρα του άργησε 23 λεπτά, γιατί δεν υπήρχε … φορτισμένος απινιδωτής, η ΑΕ Λευκίμμης έφυγε με το τρίποντο της νίκης από τον Βόλο, επικρατώντας 0-1 επί του Μαγνησιακού. Το γκολ, που έκρινε τον αγώνα επιτεύχθηκε  στο 88’, όταν ο Νίτας, που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή του κόουτς Κορομπόκη, εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Γαστεράτου  και με κεφαλιά έδωσε το τρίποντο στην κεκρυραϊκή ομάδα. Στον αγώνα για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου Γ. Εθνικής, η ΑΕ Λευκίμμης ξεκίνησε δυνατά και στο Α΄ημίχρονο ήταν καλύτερη των γηπεδούχων. Στο Β΄μέρος, οι Βολιώτες αναθάρρησαν, πήραν τα ηνία του αγώνα, αλλά η Λευκίμμη με σωστή διαχείριση κατάφερε στο τέλος να φύγει νικήτρια, αφήνοντας τον Μαγνησιακό στην ουρά της βαθμολογίας του ομίλου. ΑΕ Λευκίμμης (Κορομπόκης): Παγκράτης, Μοτσοβίλα, Μπλάτζιος (57′ Πουλημένος), Μπαλλός, Κουλαλής (62′ Μαστοράκης), Τσοπανάς (62′ Νίτας), Βασσάκης, Μουζακίτης (73′ Γαστεράτος), Κωστακιώτης, Νίκιτς, Γρηγοριάδης.