ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ ΕΘΝΙΚΗ: Ο Πετριτής στη Λαμία “σταυρώθηκε” στις καθυστερήσεις

Ο Αστέρας Πετριτή στάθηκε άτυχος σήμερα και με γκολ, που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα ηττήθηκε 2-1 στο γήπεδο Σταυρού Λαμίας από τον ομώνυμο Αστέρα για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου Γ΄Εθνικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στα τελευταία λεπτά του Α΄ημιχρόνου (41΄) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλεξίου. Η εσχάτη των ποινών υποδείχθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης σε ανατροπή του Αντωνόπουλου εντός της κερκυραϊκής περιοχής. Ο Πετριτής ισοφάρισε στο 73΄με σουτ του Γωγουβίτη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων. Η κερκυραϊκή ομάδα κρατούσε την πολύτιμη εκτός έδρας ισοπαλία μέχρι το 90΄+2΄, οπότε ο Αντωνόπουλος “έπιασε στον ύπνο” τους αμυντικούς της ομάδας του Πετριτή και σκόραρε, δίνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους. Η κερκυραϊκή ομάδα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στην επόμενη κιόλας φάση με εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Σταυρού, ωστόσο η μπάλα έξυσε το δοκάρι και έφυγε άουτ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ (Σφακιανάκης) Τζαφέστας, Κοντομίχης, Μεντής, Γωγουβίτης, Ρουμελιώτης, Γαρδικιώτης, Γκασίδης, Κρητικός, Τσιάβος, Γεωργακόπουλος, Σούκερας.