ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΣΤΙΒΟΣ / ΔΡΟΜΟΣ

Ο Σπ. Δουκατέλης δύο ασημένια στο Πανελλήνιο Ανδρών & Κ23

Ο Σπύρος Δουκατέλης του Κερκυραϊκού ΓΣ πριν από λίγο κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια στα 400μ των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Ανδρών/Γυναικών και Κ23, που διεξάγονται μαζί το Σαββατοκύριακο στο Καυτανζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης. Ο Κερκυραίος αθλητής πραγματοποίησε το απόγευμα εξαιρετική κούρσα στην 2η τελική σειρά των 400μ τερματίζοντας πρώτος με χρόνο 47’’85. Με την επίδοση αυτή κατέλαβε την δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη, αφού ο Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου) στην 1η σειρά έκανε ατομικό ρεκόρ με χρόνο 46’’92 και πήρε το χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες Ανδρών και Ανδρών Κ23. Τρίτος με 47’’89 ο Ντερβίση Νίκολιν (ΝΓΣ Θεσ/κης Ηρακλής )