ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα του ΟΦΑΜ στη Ν. Μηχανιώνα για την Γ΄Εθνική

Την ήττα με 2-0 γνώρισε  σήμερα ο ΟΦΑΜ στη Νέα Μηχανιώνα από τον τοπικό Ποσειδώνα. Στον αγώνα, που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Γ΄Εθνικής, όλα κρίθηκαν σε ένα δεκάλεπτο του Β΄ημιχρόνου. Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50΄με τον Ιγματίδη και κλείδωσαν το πολύτιμο γι αυτούς τρίποντο στο 60΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούνγκα. Στο πέναλτι υπέπεσε ο Σπ. Σπίνουλας, που ανέτρψε αντίπαλο εντός της περιοχής του ΟΦΑΜ. Η κερκυραϊκή ομάδα, η οποία αγωνίστηκε με πολλές απουσίες είχε και δοκάρι στο Β΄μέρος. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Ποσειδώνας έπιασε στην βαθμολογία τον ΟΦΑΜ, ο οποίος τώρα βρίσκεται κάτω απο την γραμμή υποβιβασμού. Με τον ΟΦΑΜ (Σιδερόπουλος) αγωνίστηκαν οι: Σκάρπος, Σπ. Σπίνουλας, Τσορμπατζίδης, Σπ. Ανδριώτης, Ταμπάσκου, Καμαρά, Κάρρας, Σίλβα, Γωνιάδης, Κ. Ανδριώτης & Μποζίκης. Αλλαγές:Αμπατζίδης, Αρμενιάκος, Μαρατζάς & Βρυώνης.